June 23, 2021
  • 1:40 pm Të ardhura nga krimi, sekuestrohen 9 apartamente dhe dy dyqane të dy vëllezërve
  • 1:38 pm Horoskopi ditor, e premte 8 mars 2019 nga Paolo Fox
  • 12:14 pm Procesi “Tahiri”, avokati: Të pushohet çështja, nuk ka prova
  • 12:12 pm Tabaku del me shifra pesimiste: 28 mijë nxënës më pak se një vit më parë, 1 në 3 të rinj i papunë
  • 12:07 pm Lideri i opozitës, Lulzim Basha: Ky sistem do të shembet!

TIRANË, NOA.AL – Një operacion i policisë së Tiranës i koduar “Vllazëria”, në bashkëpunim me Seksioni i Pastrimit të Parave dhe Prokurorinë e Tiranës, ka sekuestruar apartamente dyqane e garazh. Mësohet se gjatë së sotme janë sekuestruar nëntë apartamente, dy dyqane dhe një garazh, pasuri këto të dyshuara të përfituara nga të ardhura të rrjedhura […]

READ MORE

Ky është horoskopi për ditën e premte, 8 mars 2019 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft e mirë për të lindurit e kësaj shenje. Hëna dhe Venusi […]

READ MORE

Vetëm pak ditë pasi zyrtarisht ish-Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri u mor si i pandehur, këtë të enjte, bashkë me avokatin e tij ai është paraqitur në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Avokati i tij, Maks Haxhia, në një deklaratë për mediat, sapo të dy lanë ambientet e gjykatës, është shprehur se do të kërkohet […]

READ MORE

Jorida Tabaku ka shpalosur shifrat dramatike me të cilat po përballen sot shkollimi dhe problematikën e madh tek të rinjtë ku një në tre të rinj është i papunë. Postimi i plotë Jorida Tabakut Shqipëria e vitit 2019 fatkeqësisht është më keq se ajo e vitit 2014. Një buxhet gjithnjë e më qesharak që i […]

READ MORE

Opozita e bashkuar e djathtë dhe majtë shqiptare ka deklaruar vendosmërinë për të mos u tërhequr nga rruga e saj për të rrëzuar kryeministrin Edi Rama. Këtë e bëri të ditur kreu i saj Lulzim Basha pas një takimi 90 minutësh me Drejtorin e Përgjithshëm për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negocimet e Zgjerimit, Kristian […]

READ MORE

Sindikata e Pavarur e Arsimit Shqiptar i bërë thirrje qeverisë së kryeministrit Rama të rriti pagën e mësuesve me 20 përqind duke filluar nga 1 maji, në të kundërt ka paralajmëruar grevë. Kryetari i kësaj sindikate Nevruz Kaptelli tha se “Nëse nuk nuk rritet paga brenda muajit maj do bëjmë thirrje për grevë”. Deklarata vjen […]

READ MORE

Komuniteti ndërkombëtar edhe më tej i ka bërë thirrje politikës shqiptare që të kalojë në mënyrë urgjente pasigurisë. Drejtori i Përgjithshëm për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negocimet e Zgjerimit, Kristian Danielsson, pas takimeve sot në Tiranë me qeverinë dhe opozitën tha se me mesazhet e tij ka qenë shumë i qartë. “Me opozitën kam […]

READ MORE
Festivali Ballkanik i Filmit dhe Kulinarisë, në Pogradec

Ka ulur siparin edicioni i 8-të i Festivalit Ballkanik të Filmit dhe Kulinarisë, në Pogradec. Një festival i cili zgjati plot 7 ditë me radhë ku u shfaqën mbi 70 filma të ndryshëm artistikë, dokumentarë dhe me metrazh të shkurtër. Me çmim të parë u nderua filmi “Dita zë fill” i Gent Goçit, ndërsa çmimet […]

READ MORE